81 584 71 26 - Lublin, biuro@bnkwadrat.pl język polskijęzyk angielski facebook

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży.

Sprzedajesz mieszkanie? Każdy chciałby sprzedać je szybko i za wysoką cenę. Czy brzmi to znajomo?

Niestety, sprzedaż mieszkania nie jest wyłącznie sprawą szczęścia, lokalizacji czy ceny. Wymaga to dokładnego planowania oraz umiejętności pokazania mieszkania na sprzedaż w taki sposób jakiego życzą sobie potencjalni kupcy. Decyzja o zakupie nieruchomości jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie w swoim życiu podejmujemy. Dlatego każdy, kto chce sprzedać  swoje mieszkanie musi je odpowiednio przygotować.

Pomoc dobrego pośrednika w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży jest nieoceniona.

Poniżej znajdziesz wskazówki i porady w jaki sposób zmienić twoje mieszkanie w pożądaną na rynku nieruchomość.

*Dokumenty – przygotowania do sprzedaży rozpocznijmy od uporządkowania i sprawdzenia dokumentów.  Może się okazać, że znalazły się w nich błędy lub po prostu któregoś nam brakuje. Klienci kupujący lubią gdy właściciel jest gotowy do szybkiej sprzedaży.

Jeżeli nie wiesz jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia transakcji, spytaj swojego pośrednika.

*Przygotowanie do zdjęć – pierwszy kontakt klienta z Twoim mieszkaniem to zazwyczaj ogłoszenie w Internecie.  Co zrobić aby twoja nieruchomość zainteresowała potencjalnego kupca? Posprzątaj mieszkanie – zdejmij prywatne zdjęcia, pochowaj rzeczy zagracające mieszkanie. Zaproś pośrednika który wykona zdjęcia profesjonalnym aparatem do wnętrz i uchwyci atuty twojego mieszkania w opisie nieruchomości. Agent nieruchomości będzie wiedział do kogo kierowana jest  Twoja oferta.

*Prezentacja mieszkania – najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Przed prezentacją klientowi kupującemu, posprzątaj oraz wywietrz mieszkanie. W mieszkaniu powinno być ciepło oraz przytulnie – ładne zapachy na pewno pomogą. Staraj się umawiać prezentację w słoneczny dzień. Podczas prezentacji, unikaj opowiadania przykrych historii związanych z mieszkaniem. Klienta interesują konkretne informacje które Agent nieruchomości na pewno zaprezentuje.

*Home staging – jeżeli posiadasz niewielkie fundusze które chciałbyś wykorzystać na poprawę wizualną mieszkania, nie zastanawiaj się – zrób to. Pomalowanie mieszkania w stonowanych kolorach, kupno nowoczesnych mebli, narzut na łóżka czy nawet postawienie kosza z owocami na stole w kuchni – da oczekiwany efekt czyli podniesienie wartości twojego mieszkania.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji które pomogą ci sprzedać swoją nieruchomość – napisz do nas.

biuro@bnkwadrat.pl

Lub zgłoś się do naszego biura.

Lublin ul. Kościelna 7 lok3